Teraz gramy

Tytuł

Artysta


Festiwal „All’improvviso”: ADELA

Teatr Miejski w Gliwicach [Gliwice]

Informacje o wydarzeniu
Data: 03/03/2021
Czas: 18:30
Location: Teatr Miejski w Gliwicach
Adres: ul. Nowy Świat 55 – 57 Gliwice
Telefon: 32 230 67 18
Website: https://teatr.gliwice.pl/
Details

Mocnym męskim akcentem rozpoczyna się wiosenna edycja gliwickiego festiwalu  „All’improvviso”.
3 marca na scenie Kina Amok usłyszymy projekt ADELA.

Festiwalu Muzyki Dawnej Improwizowanej „All’improvviso” to wydarzenie, które ma już swoją niepodważalną markę i jest na stałe wpisane w tkankę naszego miasta.

Właśnie, z wielką radością, zapowiadamy wiosenną odsłonę festiwalu. Na przekór czasom i doświadczeniom pragniemy spotkać się z Państwem na żywo. Zaczynamy szybko i odważnie już na początku marca, kiedy to, podczas pierwszego koncertu w kinie Amok (scena Bajka), melomani będą mogli zachłysnąć się zupełnie świeżą dawką klasyki dawnych mistrzów.

Naszymi gośćmi będzie trójka wybitnych artystów, którzy dosłownie kilka dni temu świętowali premierę swojej wspólnej płyty. Mowa tu o projekcie „ADELA”, którego  ojcami i twórcami są gitarzysta Łukasz Kuropaczewski i pianista Aleksander Dębicz. Do zespołu, gościnnie, dołączył Jakub Józef Orliński – uzupełniając wybrane utwory o swój rozpoznawalny i owiany już legendą kontratenor.

Koncert gliwicki jest jednym z pierwszy koncertów na żywo w ogóle po długiej, długiej przerwie. Podczas wydarzenia usłyszą Państwo utwory z premierowej płyty „ADELA”, która na początku lutego 2021 została wydana nakładem wydawnictwa Warner Classics. Jak zapowiadają organizatorzy festiwalu: „W intrygującym połączeniu brzmienia gitary i fortepianu usłyszymy aranżacje utworów dawnych mistrzów — Jana Sebastiana Bacha czy Domenico Scarlattiego — ale także kompozytorów epok późniejszych, takich jak Joaquin Rodrigo, Isaac Albeniz, Maurice Ravel czy Eric Satie. Niezwykła atmosfera zaaranżowanych i komponowanych przez Aleksandra Dębicza utworów dodatkowo ubarwiona jest śpiewem kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego, który gościnnie pojawia się w kilku prezentowanych utworach”.

UWAGA! Przypominamy, że w związku z pandemią Widzowie zajmują na sali co drugie miejsce oraz są zobowiązani do zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk. Miejsce wyłączone z użycia są oznaczone.

Organizatorami koncertu są Towarzystwo Kulturalne Fuga i Teatr Miejski w Gliwicach.

Add to Google Calendar

Dodaj teraz
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux