Autor programu

Paweł Januszewski Kierownik Działu aktywności społecznej Centrum 3.0 Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych

Mieszka w Świętochłowicach, pochodzi z Rudy Śląskiej. Śmieje się, że jest w rodzinie czarną owcą, bo dziadek, ojciec, brat – górnicy, a on – dziennikarz po Uniwersytecie Śląskim. Uważa, że droga do radia prowadzi przez newsroomy, dlatego zaczynał od zbierania informacji – najpierw dla portalu silesia24.pl, potem w TV Imperium. Z jednej strony muzyczna pasja, z drugiej radiowy głos pchały go zawsze w stronę mikrofonu. Marzył o pracy w radiu, ale zajmuje się także filmowaniem i montowaniem obrazu. Już w gimnazjum stworzył Dyktafonografikę, początkowo podcast, dziś portal informacyjny z nowinkami ze świata hip-hopu. Ten rodzaj muzyki, głównie hip-hop polski, to jego pasja, ale słucha też alternatywnego popu, soulu, jazzu. Jako smakosz i znawca kawy jest redakcyjnym baristą. Prócz tego gotuje – przyprawia „na oko”, nie kosztuje, a i tak wychodzi pysznie!

Z muzyką związany od dziecka. Pierwszą profesjonalną imprezę poprowadził w szkole podstawowej. Od 1999 roku prowadził ponad 500 imprez jako dj / prezenter w rożnych klubach w Polsce, Czechach i Wielkiej Brytanii. Pasjonat dobrego wdzięku. Kolekcjoner muzyki różnych stylów. Organizator i twórca wielu imprez kulturalnych i rozrywkowych. Zarówno komercyjnie jak i społecznie.. Współorganizator warszawskiego Festiwalu Rodziny. Występuje również jako prelegent na różnego rodzaju konferencjach. Na co dzień związany z branżą cyberbezpieczeństwa. Jest również strażakiem w OSP Szałsza. Pomysłodawca m.in. "Ogrodów Światła" w Zamku Książ w Wałbrzychu. Wyznaje zasadę "wysokie oczekiwania są kluczem do sukcesu" Od marca 2021 prowadzi autorski program "TOmasz! ..na czwartek"oraz popołudniową audycję "Jeszcze więcej Gliwic"

Moje kochane Gliwice nie są mym rodowym miastem, lecz przez te wszelkie lata które było mi dane pozostać w tym mieście pokochałem je na dobre i na złe. Od poniedziałku do piątku przemierzam ogromną liczbę kilometrów i często dostrzegam coś ciekawego w naszych Gliwicach. W soboty postaram się Państwu to przekazać za pomocą radia Imperium.  

Dziennikarz, lokalny muzyk, znaczną część swojego zawodowego życia poświęcił mediom i organizacji eventów. Miłośnik muzyki, która wymyka się standardowym ujęciom gatunków, od zawsze szukający swojego brzmienia.

Multimedialny rzemieślnik z tytułem magistra inżyniera architekta. Robił już i gazetę, i telewizję, i radio. Śmieje się, że nie robił tylko filmów fabularnych, choć, jako asystent scenografa, pracował przy produkcji francuskiego obrazu kręconego w Polsce. Pochodzi z Buska-Zdroju, do Gliwic przyjechał studiować na Politechnice Śląskiej. Wybrał architekturę, ponieważ dawała konkret i kształtowała wyobraźnię, poza tym tworzenie zawsze mu się podobało. Żartuje jednak, że nigdy nic nie zaprojektował (no, może prócz sceny na festiwal Danielka). Po studiach pracował w reklamie – w latach 90. większość plastikowych świecących szyldów w Gliwicach była jego. Zawsze chciał robić coś związanego z obrazem i dźwiękiem. W końcu zaczął marzenia realizować – założył pierwszą lokalną internetową telewizję, potem internetowe radio. Teraz działa w Radio IMPERIUM, jako dyrektor programowy, dzieląc się swoim doświadczeniem.

Pracuje w Arte Creatura Teatr Muzyczny, Filharmonia Śląska i Agencja Artystyczna Makula. Uczył się w Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie. Mieszka w Gliwicach.

Teraz gramy

Tytuł

Artysta

Background
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux