Mikrofon na Miasto / piątek

PIĄTEK

Czas emisji

Piątek 09:20 09:35

Mikrofon na Miasto

Tagi:
09:20 / 11:20
Ławeczka znanych gliwiczan. Akcja obywatelska "Nowin Gliwickich" jest po to, by upamiętniać. Nie dzielić, nie wyliczać, kogo na tej liście nie ma, kto powinien. Akcja jest z szacunku do dziedzictwa. Po to, by pokazać, jak różnorodne było grono tych, którym grało w sercu miasto.
O tej inicjatywie lokalnego tygodnika opowie nam o 9:20 w Mikrofonie na Miasto Małgorzata Lichecka, dziennikarka "Nowin Gliwickich".


I PO ROZMOWIE:

Mikrofon na Miasto


Więcej

Mikrofon na Miasto / piątek Zespół

Multimedialny rzemieślnik z tytułem magistra inżyniera architekta. Robił już i gazetę, i telewizję, i radio. Śmieje się, że nie robił tylko filmów fabularnych, choć, jako asystent scenografa, pracował przy produkcji francuskiego obrazu kręconego w Polsce. Pochodzi z Buska-Zdroju, do Gliwic przyjechał studiować na Politechnice Śląskiej. Wybrał architekturę, ponieważ dawała konkret i kształtowała wyobraźnię, poza tym tworzenie zawsze mu się podobało. Żartuje jednak, że nigdy nic nie zaprojektował (no, może prócz sceny na festiwal Danielka). Po studiach pracował w reklamie – w latach 90. większość plastikowych świecących szyldów w Gliwicach była jego. Zawsze chciał robić coś związanego z obrazem i dźwiękiem. W końcu zaczął marzenia realizować – założył pierwszą lokalną internetową telewizję, potem internetowe radio. Teraz działa w Radio IMPERIUM, jako redaktor programowy, dzieląc się swoim doświadczeniem.


Teraz gramy

Tytuł

Artysta

Background
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux