Rozmowa Dnia – piątek

PIĄTEK

Czas emisji

Piątek 08:30 08:45
Piątek 12:30 12:45

Dzień zaczynamy od Rozmowy

Tagi: ,


22.10.2021 / 08:30 (premiera) 12:30

„Za wyborem, prawem, dobrem”. To myśl przewodnia pikiety z okazji rocznicy strajku kobiet i wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W piątek o godzinie 19.00 gliwiczanki spotkają się znów na skwerze Doncaster. Zapowiadają, że dadzą wyraźny sygnał władzy: nie poddajemy się, walczymy o nasze prawa i Polskę, która jest domem dla wszystkich i nie jest piekłem dla kobiet.

O wydarzeniu opowie o 8:30 w Rozmowie Dnia Małgorzata Tkacz-Janik, organizatorka pikiety z ruchu „Nic o nas bez nas. Gliwice, Pyskowice”

Rozmowę prowadzi Agnieszka Baron-Twarkowska
............


I PO ROZMOWIE

Program rozpoczynamy od ważnej rozmowy. Codziennie od poniedziałku do piątku.


Więcej

Rozmowa Dnia – piątek Zespół

Z Gliwic pochodzi jej tata, ona wychowała się w Zabrzu, a teraz, z mężem i córeczką, mieszka w Bytomiu. Gliwice ją pasjonują, więc związała się z nimi zawodowo. Studiowała socjologię na Uniwersytecie Śląskim oraz ekonomię, a dokładnie – public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach (ma dyplomy z obu tych kierunków). Po drodze był jeszcze wizaż w szkole policealnej i praca – przygotowywanie pań młodych do ślubu. Po studiach utwierdziła się w przekonaniu, że kocha dziennikarstwo, więc zrobiła staż w radiu Katowice. Pracowała też w radiu Silesia, pisała dla portalu silesion.pl. Pasje pozazawodowe to ogrodnictwo oraz pszczelarstwo (ma sześć uli). Pszczoły, ze względu na swoją społeczność, interesują ją również jako socjologa. Od lat zajmuje się rękodziełem, daje nowe życie starym przedmiotom, jest ekolożką, uprawia warzywa i owoce, a nawet robi proszki do prania. Ma i duszę sportowca: biega, gra w squasha, jeździ na rowerze. W Telewizji IMPERIUM pełni obowiązki redaktora programowego.


Teraz gramy

Tytuł

Artysta

Background
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux